Zvezda vodila neregularnim golom, Đurđević odnio bod

od prnjavorski 0

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizan podijelili su plijen u 153. vječitom derbiju remijem 1:1 (1:0).

Mesto: Beograd
Datum: 04.03.2017
Dogadjaj: SPORT/FUDBAL – utakmica Crvena zvezda – Partizan u 24. kolu Superlige Srbije
Licnosti:

Vodili su crveno-bijeli iako pogodak Gelora Kange nije smio da bude priznat, jer je prethodno lopta napustila teren, ali je Uroš Đurđević tri minuta prije kraja zadovoljio pravdu i odnio bod u Humsku.

Prštalo je od početka, i jedni i drugi su igrali otvoreno, spremni da se nadigravaju, ne samo da budu orjentisani na defanzivu.

Crveno-bijeli su nepravedno poveli na 72. rođendan – lopta je skoro metar bila izvan terena pored desne stative gostujućeg gola prije nego što ju je Džon Ruiz vratio do Boaćija (igrao i pored povrede), a on je proigrao strelca Kangu. Malo je nedostajalo da taj trenutak iz 34. minuta i odluči derbi, ali je u 87. Đurđević zatresao mrežu i zadovoljio pravdu na “Marakani”.

Početnu inicijativu Partizana zamijenila je Zvezdina uspostava kontrole dešavanja na terenu. Nisu se štedjeli, bilo je i povremenih čarki u kojima su glavne uloge imali Everton i Petković, ali bilo je i uzbuđenja ispred oba gola.

Gostujući Leonardo je pokazao koliko mu je malo potrebno da bude opasan, iskosa sa lijeve strane je gađao bliži ugao i malo je nedostajalo da se promijeni rezultat.

Ni kratak prekid zbog dima od pirotehnike sa južne tribine nije poremetio tempo, već su crveno-bijeli uzvratili na šansu Leonarda. Boaćijev pokušaj bio je izblokiran, kao i Kangin, dok je Ruiz sa više od 20 metara snažno šutirao malo pored stative.

Daleko je dosadnije bilo u nastavku od prvog dijela, izostale su šanse, jer je Zvezda čuvala minimalnu prednosT sve do tri minuta prije kraja. Vulićević je odlično centrirao sa desne strane, zakazala je domaća odbrana, Petković je kasnio i Đurđević je glavom, iako mu je Tavamba zasmetao, proslIJedio loptu u mrežu za podJelu plijena i konačnih 1:1.