SRAMOTA ZA TENIS: Bolesni trikovi donijeli Francuskinji pobjedu, protivnica joj nije ni čestitala na mreži! (VIDEO)

Ponašanje Aliz Korne na Rolan Garosu je do krajnjih granica bezobrazno

tenisss-620x350

Francuska teniserka Aliz Korne plasirala se u naredno kolo Rolan Garosa, ali je definitivno svojim ponašanjem privukla pažnju na krajnje negativan način.

Francuskinja je slavila posle velike borbe nad Nemicom Tatjanom Marijom, u tri seta, rezultatom 6:3, 6:7(7), 6:4.

U trećem setu došlo je do izražaja ono što joj mnoge teniserke zameraju na turu, a to su foliranja tokom meča. Korne je imala problem sa grčevima, ali svi su bili skeptični – jer je ona u pitanju.

Korne nije mogla da dobije medicinski tajm-aut zbog grčeva, to nije po pravilima. Ali je zato koristila svaki mogući trik da joj trener bude u blizini kad su bile promene strana. Čak je i rekla sudiji da joj trener masira jednu nogu, a on je zapravo masirao drugu?!

U tim momentima je Marija na drugoj strani bila na ivici suza i nerava. Od sudije je tražila da opomene Francuskinju zbog prekoračenja vremena za servis.

Kako je set odmicao, Korne je igrala bolje, a grč bi je naprasno prošao posle vinera. A Marija je izgubila igru.

Alizé Cornet au bout du suspense bat Maria 6-3 6-7(5) 6-4

Korne je nakon ove meč lopte pala na šljaku, držala se za glavu, kao da je osvojila Rolan Garos. Marija se na drugoj strani samo pozdravila sa sudijom i besno počela da pakuje stvari.

Kada se i Korne dovukla do sudije sva pod emocijama, Marija joj je prišla i nešto odbrusila, uperivši prstom u nju, što je domaću publiku nateralo da joj zviždi.

– Rekla mi je da nisam bila fer. Ali ona nije bila fer kada je tražila od sudije da me opomene zbog prekorčenja vremena za servis – navodno je poentirala Korne.