Revolucija u ženskom tenisu: Ukida se treći set

od prnjavorski 0

Interes za ženski tenis sve je manji pa WTA razmišlja kako vratiti gledaoce na mečeve najboljih teniserki svijeta.

20161003192346_390468

Ideja je, barem zasad, da se ukine treći odlučujući set. Ako bi nakon dva seta rezultat bio 1:1, onda bi se umjesto trećeg seta igrao dodatni taj-brejk do 10 poena, kao što je uvedeno u mečeve parova.

Cilj je da meč ne traje više od 90 minuta. “To bi nam puno pomoglo prilikom televizijskih prenosa, a i gledaoci će se zadržati na tribinama. Prije će gledati meč koji je uzbudljiv i mislim da moramo nešto promjeniti kako bismo zadržali interes ljudi”, rekao je direktor WTA Steve Simon.

Najavio je i kako bi se s teniskom revolucijom prvo moglo krenuti na manjim turnirima za tri ili četiri godine. Pored toga želi WTA kalendar složiti poput ATP-ovog, posebno se to odnosi na devet Masters turnira koje igraju teniseri.