SportTenis

NADAL LAKO PRESKOČIO KVERIJA U polufinalu slijedi novi “klasik” protiv Federera

0
epa07708307 Rafael Nadal of Spain celebrates a winner against Sam Querrey of the US in their quarter final match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 10 July 2019. EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Rafael Nadal, španski teniser, ekspresno se plasirao u polufinale Vimbldona gdje će se sastati sa jednim od najvećih rivala, Rodžerom Federerom.

Nadal je u četvrtfinalu, ponovo bez izgubljenog seta, pobijedio Amerikanca Sema Kverija sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:2), a ovaj meč trajao je dva sata i devet minuta.

Samo u prvom setu meč je imao prizvuke neizvjesnosti. Uz dva brejka, po jednom na obje strane rezultat je bio nerješen 5:5, a onda je Rafa stigao do brejka, pa pobjedu u prvom setu potvrdio na svoj servis. Nastavak je donio još veću dominaciju Nadala za trijumf koji mu je donio plasman u polufinale.

U polufinalu će Nadal igrati protiv Rodžera Federera, koji je danas sa 3:1 bio bolji od Keija Nišikorija. Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Roberto Bautista Agut.