Kup Koraća: Zvezda u novom finalu, Enis pogodio šest trojki, Kešelj se probudio!

Crveno-beli upisali rutinsku pobedu protiv FMP Železnika

Očekivano, košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti Kupa Radivoja Koraća, šestom u poslednjih sedam godina za tim sa Malog Kalemegdana.

Crveno-beli su u niškom “Čairu” pobedili FMP Železnik rezultatom 98:82, pa će u nedelju za trofej igrati protiv bojeg iz meča Mega Bemaks – Partizan.

Nije bilo neizvesnosti u duelu Zvezde i njene filijale, Alimpijevićev tim potvrdio je evroligaški pedigre, opravdao ulogu favorita, a pobedu je najavio u prvom poluvremenu Dilan Enis šuterskom serijom u kojoj je vezao šest uzastopnih trojki, za 20 poena koliko je postigao za 10:30 minuta igre u prvom delu!

Prvo poluvreme proteklo je u retko efikasnom šuterskom obračunu Enisa i Čovića koji je parirao pleju Zvezde sa 19 poena i šutem 4/5 za tri poena.

Zanimljivo, u drugom poluvremenu nisu postigli nijedan poen!

Utakmica u Nišu ostaće upamćena i po težoj povredi krila FMP Železnika Stefana Lazarevića koji je već u drugom minutu posrnuo u duelu sa Dangubićem u defanzivi, pao i ostao na parketu odakle ga je Odžo podigao i sam izneo napolje. Prema prvim prognozama, u pitanju je koleno koje je Lazarević, sa suzama u očima, hladio ledom u nastavku…

Koš Zvezde, napadački su se istakli Bjelica sa 16 poena, Ročesti sa 14, Lazić sa 13, a konstatovaćemo i buđenje Marka Kešelja koji je posle dugo vremena imao solidnu minutažu i opravdao poverenje sa devet poena, uz tri ubačene trojke.

U redovima poraženog tima, uz Čović, daleko najbolji bio je centar Apić sa 21 poenom, Simanić je dodao 14.

TOK MEČA

Crvena zvezda – FMP Železnik

4/4

34. minut – Približio se FMP, Simanić je pogodio trojku, sada je 75:70 u korist Zvezde, ali vraća veću razliku Feldin koji je pogodio prvu trojku na utakmici. Ide i trojka Kešelja, njegovi prvi poeni na utakmici, crveno-beli ponovo lakše dišu posle serije 6:0.

3/4 – 73:61

29. minut – Dve vezane trojke Zvezde, Bjelice i Davidovca, vode Zvezdui na najvećih “+14” u finišu treće deonice. U laganom ritmu šampion Srbije “lomi” protivnika koji je ostao bez goriva u nastavku, i bez učinka glavne napadačke opcije Čovića koji je bez poena u trećoj četvrtini.

25. minut – Deonica koja pripada Bjelici, dva zakucavanja Zvezdinog centra, ukupno 11 poena za njega. Crveno-beli održavaju razliku između 9 i 11 poena.

22. minut – Bolji početak FMP- a u nastavku, 4:2 na startu treće deonice, ali Ročesti preuzima odgovornost, dobija faul i pogađa oba penala, za njim i Bjelica radi isto, 2/2 i on za jedan poen – Zvezda vodi 57:48.

2/4 – 51:44

20. minut – Enis je u nestvarnoj seriji – pogodio je i šestu trojku iz šestog šuta, ukupno 20 poena za samo 10:30 minuta u igri?! Dugo nismo videli ovakvu šutersku dominaciju nekog igrača. Gađao je i sedmi put, no usledio je i prvi promašaj. Čović na drugoj strani igrač možda najbolji meč ove sezone, ubacio je “dugu dvojku” na isteku napada, za konačnih 51:42 posle 20 minuta.

17. minut – Neverovatna šuterska serija Filipa Čovića nastavila se i u nastavku, pogodio je preko Kešeljeve ruke svoju četvrtu trojku, ali na drugoj strani Dilan Enis je još preciznije: 5/5 van linije 6,75 metara, ne može da promaši plej crveno-belih, 17 poena za njega! Vodi alimpijevićev tim 48:37.

14. minut – Enis je u ritmu – tri trojke zaredom Kanađanina, otud i preokret Zvezde – 38:30.

12. minut – Pokrenuo je Lazić Zvezdu u nastavku, njegova serija 5:0, poeni psole prodora po čeonoj liniji, a potom i trojka od kapitena crveno-belih.

1/4 – 27:28

10. minut – Čović je nezaustavljiv – nova trojka, treća iz četiri pokušaja, 14. poen za pleja FMP Železnika! Preokret u “Čairu”, Železnik vodi 27:23. Ipak, Zvezda ide na prvi mali odmor sa najmanjim mogućim minusom pošto je Enis pogodio trojku u psolednjoj sekundi.

8. minut – Efikasna četvrtina sa obe strane, Čović je pogodio novu trojku, njegov već 11. poen, na drugoj strani i Ročesti je raspoložen, ubacio je osam do sada. Zvezda vodi 23:20.

5. minut – Ne staje Čović, uhvatio je napadački ritam, već osam poena za njega, ali uzvraća Zvezda, najpre preko Ročestija koji je pogodio za tri, efikasni su Bjelica i Lesor – obojica za sada po 7 poena. Vodi Zvezda 16:13.

2. minut – Peh za Stefana Lazarevića, koji je posrnuo u duelu sa Dangubićem, pao je i ostao da leži na parketu. Nije mogao da ustane, pa ga je Odžo sam prihvatio u naručje i izneo sa terena. Ne izgleda dobro… U međuvremenu, Čović igra sjajno na početku meča, već pet poena za pleja FMP-a koji vodi 8:3.