KošarkaSport

KLIPERSI KOLO VODE NA ZAPADU Tedosić ubacio 6 poena za 7 minuta protiv Portlanda, Bobi nije dobio šansu (VIDEO)

0
epa06487077 LA Clippers guard Milos Teodosic (R) from Serbia in action against Portland Trail Blazers guard Damian Lillard (L) in the first half of their NBA game at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 30 January 2018. EPA-EFE/MIKE NELSON

Pobjedom poritv Portlanda od 104:100 košarkaši LA Klipersa izbili su na prvo mjesto Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 13-6.

Klipersi su do sedmog trijumfa u posljednjih osam utakmica stigli u neizvjesnom finišu, a ključan koš 47 sekundi prije kraja postigao je Danilo Ganilari za 102:100. Blejzersi u sljedećem napadu nisu pogodili dva šuta, a Patrik Beverli je sa penala “ovjerio” pobjedu Klipersa.

U novoj pobjedi Klipersa, Miloš Teodosić je imao epizodnu ulogu, dok Boban Marjanović nije ni ulazio u igru. Teo je, poslije dva meča provedena na klupi, postigao šest poena (2/2 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) za sedam minuta. Sve minute u igri proveo je u drugoj četvrtini i do kraja meča se nije vraćao u igru.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Tobijas Heris sa rekordom karijere od 34 poena (uz 11 skokova) i Galinari sa 17 (osam skokova, pet asistencija).

U poraženoj ekipi Demijan Lilard je postigao 30 poena (9 skokova), dok je Jusuf Nurkić ima prosječno veče: četiri poena (2/3 za dva, 0/1 za tri), osam skokova, tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu za 15 minuta.

Embedded video

LA Clippers

@LAClippers

Let ’em sleep.@tobias31 matched his career-high with 34 points tonight in Portland.

40 people are talking about this

U Zapadnoj konferenciji, iza Klipersa (skor 13-6) su Golden Stejt (14-7), Denver (13-7), Oklahoma i Memfis (12-7), Portland (12-8)…