FudbalSport

FINALE KUPA SRBIJE Ostojić donio trofej crno-bijelima! Crvena zvezda – Partizan 0:1 (VIDEO)

0
epa07595200 Red Star?s Marko Marin (L) in action against Partizan's Sasa Zdjelar (R) and Slobodan Urosevic (C) during the Serbian Cup final soccer match between Red Star and Partizan in Belgrade, Serbia, 23 May 2019. EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Fudbaleri Partizana su osvojili četvrti uzastopni, a ukupno 16. pehar u najmasovnijem takmičenju. U finalu Kupa Srbije savladali su Crvenu zvezdu na stadionu “Rajko Mitić” s minimalnih 1:0.

Pobjednički gol postigao je Bojan Ostojić u 14. minutu, kada je glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže poslije asistencije Pantića iz slobodnog udarca.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Rodić – Jovančić, Jovičić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.

Rezervni fudbaleri: Popović, Vulić, Čaušić, Joveljić, Jevtović, Gobeljić i Vukanović.

Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Pantić, Ivanović – Rikardo.

Rezervni fudbaleri: Kljajić, Georgijević, Šehović, Marković, L. Pavlović, Smiljanić, Ilić.

Prije početka susreta mala svečanost – Nenadu Milijaši i Saši Iliću su predstavnici FSS Darko Kovačević i Nenad Bjeković uručili dresove reprezentacije Srbije kao znak zahvalnosti za sve što su učinili za srpski fudbal.

Takođe, Ilić je uručio poklon Milijašu, a prvi čovjek Crvene zvezde Svetzozar Mijailović iskusnom fudbaleru crno-bijelih.

Tok meča

1’ – Počela je utakmica, prvi napad ima ekipa Partizana.

5’ – Tošić ubacio loptu u šesnaesterac domaćih iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti, Borjan je sigurno intervenisao.

9’ – Novi centaršut Tošića iz slobodnog udarca, ali učinio je to veoma loše, lopta je završila u gol autu.

13’ – Novi slobodan udarac za Partiza, Stojković je oborio Uroševića.

14’ – 0:1! Partizan vodi Pantić je izveo slobodan udarac, a Ostojić glavom šalje loptu u praznu mrežu. Loše su reagovali Borjan, Stojković i Milunović.

Sport mts ⚽️🏀

@sportmts

Zvezda za Saleta, Partizan za Nenada 🙌🙌🔴⚪️⚫️

Embedded video

See Sport mts ⚽️🏀‘s other Tweets

18’ – Zvezda mnogo agresivnija poslije primljenog gola, Marin brzo izveo slobodan udarac i proigrao Bena, ali je ovaj bio u ofsajdu.

19’ – Pokušaj Zorana Tošića iskosa sa desne strane, Borjan brani.

20’ – Marin proigrao Pavkova, koji je šutirao pored stative, ali ne bi bilo gola i da je zatresao mrežu, bio je ofsajd.

21’ – Ubacivanje Bena za Pavkova, ali je lopta išla iza napadača Zvezde koji se bacio unazad i nije uspio dobro da zakači loptu, pa golman Stojković nije imao problema.

23’ – Kontranapad Partizana Tošić napravio dobru poziciju za šut, ali je sa 18 metara šutirao preko gola.

25’ – Lijepa asistencija Tošića za Ivanovića koji je šutirao atraktivno, ali samo do Borjana.

30’ – Zvezda ima inicijativu i drži loptu u nogama, ali bez šansi

33’ – Ivanović u sjajnoj šansi, izbjegao je ofsajd zamku, ali je Borjan uspio da ga osujeti da ne uputi udarac, u nastavku akcije Pantić šutirao veoma dobro, golman Crvene zvezde izbio loptu u korner.

37’ – Udarac Pavkova glavom, ali brani Stojković.

41’ – Slobodan udarac za Crvenu zvezdu, oboren je Jovančić dobra prilika za domaće, ali je Marin pogodio živi zid.

43’ – Slobodan udarac Marina sa desne strane, Savić je sa druge stative vratio loptu nazad, a Ben iz gotovo mrtvog ugla nije uspio da zaprijeti golu protivnika.

45+ – Igraće se minut nadoknade u prvom poluvremenu.ž

Završeno je prvo poluvrijeme finala Kupa Srbije: Crvena zvezda – Partizan 0:1.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, u ekipi Zvezde na terenu je Vukanović, izašao je Jovičić.

46’ – Prvi žuti karton dobio je Šćekić (Partizan) zbog preoštrog starta.

47’ – Prekida zbog bakljade navijača Crvene zvezde, teren je prekriven dimom!

50’ – Nastavljena je utakmica!

55’ – Napada Zvezda u nastavku susreta, Ivanić je loše prihvatio loptu poslije kombinacije sa Benom, u nastavku akcije odbrana Partizana otklonila opasnost.

60’ – Tražili su iz Partizana prekršaj na ivici šesnaesterca poslije duela Savića i Rikarda, ali ništa od toga. U istom minutu Ivanović bio u dobroj prilici, ali je šutirao preko gola.

61’ – Prvi žuti karton u ekipi Crvene zvezde dobio je Rodić.

63’ – Pavkov za malo zakasnio na loptu, Stojković siguran, bila je ovo dobra šansa za napadača Crvene zvezde.

69’ – Druga imena kod crveno-bijelih, izašao Ben ušao Joveljić. Trener Milojević sve karte baca u napad.

74’ – Prva izmjena u Partizanu izašao Ivanović na terenu je mladi Pavlović.

78’ – Opasan kontranapad Partizana poslije kornera za Zvezdu, mladi Pavlović nije najbolje ubacio loptu, a zatim je napravio prekršaj i dobio žuti karton.

80’ – Druga izmjena u Partizanu, teren je napustio Urošević, a u igri je Šehović.

83’ – Posljednja izmjena u Zvezdi, izašao je Stojković, u igri je Gobeljić.

84’ – Slobodan udarac za Partizan na 18-19 metara iskosa sa lijeve strane, poslije prekršaja Gobeljića nad Pantićem.

85’ – Šutirao je Tošić, lopta je pogodila u živom zidu Milunovića i završila u korneru poslije kojeg nije bilo opasnosti.

90+ – Igraće se još šest minuta nadoknade.

90+2 – Na teren ulazi Saša Ilić, ovo će mu biti posljednji nastup u karijeri, ušao je da podigne pehar, ukoliko Partizan zadrži prednost. zamijenio je Tošića.

90+6 – Rikardo šutirao na prazan gol, poslije izlaska Borjana u polje, ali je poslao loptu preko gola.

Novak Simović odsvirao kraj, Partizan je pobjednik Kupa Srbije!

Rambo Amadeus: Ako gledate šund, ne očekujte da vam djeca odu na Sorbonu