Đoković samljeo Tima za finale Rima

od prnjavorski 0

Srpski teniser pregazio je Austrijanca Dominika Tima sa 6:1, 6:0 za tačno sat vremena igre.

Đoković je bukvalno “samljeo” rivala u stilu koji ga je krasio prethodnih godina, a pobjeda je još impresivnija zbog činjenice da je igrao nekoliko sati nakon pobjede nad Huanom Martinom del Potrom.

Srbin je dominirao u svim aspektima igre, servirao je skoro bez greške, dok je riternirao skoro sa osnovne linije ne dozvolivši Austrijancu da uđe u ritam kojim je u petak “slomio” Rafaela Nadala u dva seta.

Đoković je posebno bio impresivan u prvom setu u kojem je za manje od 20 minuta poveo 5:0, u drugom je doživio blagi pad intenziteta udaraca što Tim koristi i prvi put mu dostojno parira pa stiže i do dve brejk lopte, ali nakon što ih je propustio definitivno je položio “oružje”.

U finalu Rima Đoković će u nedelju igrati sa njemačkim teniserom Aleksandrom Zverevom, 17. igračem svijeta.

Biće to njihov prvi međusobni susret. Đoković je “odbranio” prošlogodišnje finale, pa će u nedelju imati šansu da smanji zaostatak za prvim teniserom svijeta Endijem Marijem koji trenutno iznosi 3.515 bodova.