Crvena zvezda na “Marakani” lako sa Javorom

od prnjavorski 0

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su na svom terenu savladali ekipu Javora u 26. kolu Superlige Srbije – 3:0 (1:0).

Mogla je ekipa Miodraga Božovića da završi i ubjedljivijom pobjedom poslije odličnih šansi koji su imali za postizanje gola.

Strijelci za crveno-bokele bili su Kanga u 29. minutu, Srđan Plavšić u 47. i Ruis u 83.

Zvezda je prva na tabeli sa 67 poena i ima šest poena prednosti u odnosu na Partizan, dok je Javor osmi sa 36 bodova.

U narednom kolu crveno-bokeli igraju na Banovom brdu protiv ekipe Čukaričkog, a tim iz Ivanjice dočekuje Metalac.

Ekipa Miodraga Božovića odlično je krenula i na samom startu bila opasnija pred golom gostujuće ekipe.

Najbolju priliku imao je Boaći u 9. minut kada je sa pet metara šutirao, ali pravo u golmana Glođovića, koji je odličan bio na meču i nekoliko puta spriječavao napade Zvezdinih fudbalera.

Konačno je Zvezda povela u 29. minutu preko Gabonca Kange koji je uhvatio sjajan volej sa 15 metara na centaršut Dušana Anđelkovića.

Samo četiri minuta kasnije gosti su mogli do izjednačenja poslije nespretnog reagovanja Filipa Manojlovića, koji se potom iskupio i uspješnom intervencijom spriječio iznenađenje.

Minimalnim vođstvom Beograđani su otišli na odmor, da bi na startu drugog dijela meča Srđan Plavšić povećao prednost na 2:0.

U nastavku meča, crveno-bijeli nisu iskoristili mnogobrojne prilike za postizanje gola, a konačnih 3:0 postavio je Ruis fantastičnim pogotkom u 83.