Лига Европе: Испали Италијани

od prnjavorski 0

Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се у осмину финала Лиге Европе пошто су у реваншу 1/16 финала савладали Митјиланд са 5:1.

Foto

Дански тим славио је у првој утакмици са 2:1, а у реваншу на Олд Трафорду повео је у 28. минуту.

Систо је на ивици казненог простора маестрално окренуо неколико дефанзиваца домаћина и погодио поред Де Хее за 1:0.Само четири минута касније домаћин се вратио и то аутоголом Бодурова послије центаршута Мемфиса Депаја.

У финишу првог полувремена голман Митјиланда је одбранио пенал Хуану Мати, али храби гости нису издржали у наставку.

Херој тријумфа Јунајтеда био је млади 18-годишњи Маркус Рашфорд који је прво изједначио у 64. минуту на додадавње Мате, а онда је и ријешио меч 15 минута пре краја. У самом финишу госте су дотукли Ерера у 87. и Депај у 90. минуту.